Z życia szkoły

Ile wody potrzeba do produkcji ubrań mieszczących się w jednej szafie? Czy dżdżownice jedzą plastik? Ile śmieci rocznie produkuje każdy z nas? Czy Europa może być pierwszym na świecie neutralnym klimatycznie kontynentem? Odpowiedzi na te pytania uzyskali uczniowie naszej szkoły, którzy wzięli udział w akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich VIII”, organizowanej przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Działając na podstawie art. 22b ustawy z 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Jarosławiu im. św. Królowej Jadwigi z dniem 13.02.2024 wprowadza do stosowania „Standardy Ochrony Małoletnich” (zwane dalej „Standardami”), których naczelnym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa małoletnim uczniom, dbałość o ich dobro, uwzględnianie ich potrzeb i podejmowanie działań w ich jak najlepszym interesie.

23 lutego 2024 r. rozpoczynamy nabór do publicznych żłobków, przedszkoli i szkół podstawowych.

Każdy rodzic/opiekun prawny, który chce zapisać swoje dziecko od września 2024 r. do klasy pierwszej szkoły podstawowej, przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej lub do publicznego żłobka, musi wziąć udział w rekrutacji elektronicznej.

> Czytaj informacje o nauczaniu dwujęzycznym w klasie VII

Gromada Zuchowa Strażnicy Korony działająca przy naszej szkole ma swoją stronę na Facebooku. Gorąco zachęcamy do polubienia i śledzenia poczynań naszych zuchów.

W dniu 13.01.2024 r. Dawid Oważany uczestniczył w II etapie prestiżowej Olimpiady Matematycznej Juniorów. Uczestnicy konkursu w ciągu trzech godzin mieli do rozwiązania 5 zadań otwartych. Po zakończonych zawodach chętni uczniowie mogli omówić swoje rozwiązania. Dawid zaprezentował na forum 2 zadania na dowodzenie.

Wspaniały wynik Sztabu 7259, to również zasługa naszych Wolontariuszy, którzy z ogromnym zaangażowaniem walczyli o każdy grosz dla WOŚP. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - Jarosław. 217516,86 zł. Nie znamy jeszcze wszystkich kwot zebranych przez wolontariuszy, ale z pewnością niebawem poznamy.

Z tego miejsca dziękujemy wszystkim darczyńcom!

Jesteście Cudowni!!!❤️

26. stycznia w Jedynce odbył się Wielki Mecz "Starcie Tytanów", czyli Nauczyciele Vs Uczniowie. Celem meczu była wspólna zabawa i oczywiście wsparcie WOŚP. W przerwach meczowych było równie gorąco, ponieważ nasza Społeczność walczyła w licytacjach o gadżety 32. Finału.

Było pięknie, wszyscy pokazaliśmy nasze gorące serca otwarte na pomaganie. Wynik meczu jest mało istotny w tym wszystkim, ale warto wspomnieć, że to była naprawdę bardzo wyrównana gra: 35-33 dla nauczycieli.

23.01.24 uczniowie naszej szkoły brali udział w turnieju Budowa i programowanie robotów w Szkole Podstawowej nr 7 w Jarosławiu. Nie zdobyliśmy wyróżnień oraz innych nagród, ale zdobyliśmy nowe doświadczenia.

Dyskoteka karnawałowa - 24.01.2024 r. w obiektywie Filipa Lesiaka.