Wyjazdy i wycieczki

W dniach 4-8 lipca 2022 r. w jarosławskiej „Jedynce” odbył się pierwszy turnus półkolonii. Uczestnicy wypoczynku mieli okazję spędzić aktywnie czas rozwijając swoje talenty i zainteresowania korzystając z bogatego programu, a nade wszystko zintegrować się jako szkolna społeczność.

W dniu 13.04.2022, członkowie Szkolnego Koła Turystycznego PTTK z Panem Robertem Szmucem oraz Panem Dyrektorem Olafem Pokrywką udali się na wycieczkę, która miała na celu udoskonalić wiedzę przyrodniczo - geograficzną wśród uczestników. Tym razem za cel został obrany obszar Pogórza Dynowskiego a konkretnie rezerwat Przełom Hołubli.

Te słowa każdorazowo wzruszają i niosą refleksję nad życiem, a na Cmentarzu Obrońców Lwowa nabierają jeszcze głębszego znaczenia. Młodzi, waleczni i pewni pragnienia wolności ginęli walcząc o Lwów, o Polskę, o… spokój.

W dniu dzisiejszym 28.03.2019 r. w naszej szkole został zorganizowany rajd upamiętniający setną rocznicę urodzin harcerki, działaczki i bohaterki Czesławy „Baśki” Puzon. W kilku grupach z palcu szkolnego społeczność szkolna wraz z Dyrektorem Olafem Pokrywką, Panem Burmistrzem Dariuszem Traczem oraz Księdzem Krzysztofem Szczygielskim udała się do lasu kidałowickiego na miejsce stracenia bohaterki.

Maj to miesiąc wycieczek szkolnych i dlatego uczniowie klas 2B, 2D i 3C zdecydowali się na udział w wycieczce do Oświęcimia i Zakopanego.