Maj to miesiąc wycieczek szkolnych i dlatego uczniowie klas 2B, 2D i 3C zdecydowali się na udział w wycieczce do Oświęcimia i Zakopanego.

W dniu 15 maja rozpoczęliśmy zwiedzanie od dawnego obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu – Brzezince. Uczniowie w ciszy i skupieniu zwiedzali teren byłego nazistowskiego obozu, zdając sobie sprawę z tego, że znajdują się na terenie największego cmentarza na świecie.

Pani przewodnik przybliżyła nam historię obozu ze szczególnym uwzględnieniem codziennego życia więźniów. Przypomniała nam także mieszkańców naszego miasta, którzy byli pierwszymi więźniami Oświęcimia.

Kolejne dni wycieczki to walka z pogodą, która starała się nam pokrzyżować szyki. Mimo to udało nam się zwiedzić najpiękniejszą dolinę polskich Tatr, za którą uważa się Dolinę Kościeliską. Prawie dwunastokilometrowy spacer sprawdził naszą sprawność fizyczną i wytrzymałość.

W czwartek wyjechaliśmy kolejką szynową na Gubałówkę. Oczywiście nie mogło nas też zabraknąć na głównym deptaku Zakopanego, czyli słynnych Krupówkach.

Ostatni dzień wycieczki spędziliśmy w Centrum Edukacji Przyrodniczej, która znajduje się obok dyrekcji Tatrzańskiego Parku Narodowego. W Centrum mieliśmy możliwość podziwiać największą w Polsce interaktywną makietę Tatr. Ponadto obejrzeliśmy dwa filmy, w tym jeden w formacie 4D, które nie tylko ukazują piękno Tatr, ale także ostrzegają przed niebezpieczeństwami, które czyhają na niefrasobliwych turystów. Dzięki ciekawym ekspozycjom poznaliśmy faunę i florę Tatr, a ponadto mogliśmy zobaczyć wnętrze typowej dla tych gór jaskini.

Te cztery dni minęły nam bardzo szybko i żałowaliśmy, że już trzeba było wracać, bo jak mówi przysłowie „wszystko co dobre szybko się kończy”.