W dniu 27.10 2023 r. klasa 3b wraz z wych. Urszulą Maciałek oraz Małgorzatą Kałętek uczestniczyla w projekcie czytelniczym pt. "Baśnie i bajki mojego dzieciństwa" Kompetencje czytelnicze stanowią fundament przyszłości. Pozwalają się uczyć szybko i skutecznie. Głównym założeniem projektu było popularyzowanie czytelnictwa oraz wdrożenie do częstych kontaktów z książką. Celem projektu była promocja bajek i baśni oraz biblioteki miejskiej jako miejca przyjaznego dzieciom.

Podczas realizacji projektu uczniowie wnikliwie zgłębiali się w czytanie baśni i bajek oraz aktywnie brali udział w zajęciach. Słuchali wierszy i krótkich fragmentów z zakresu literatury dziecięcej, rozwiązywali zagadki, wykonywali karty pracy oraz rozwijali umiejętność wypowiadania się.