Dzięki uprzejmości Pani Sylwii Janczalik oraz uczniów klasy VIII, drugoklasiści uczestniczyli w małych "pokazach chemicznych".

Jakież było zdziwienie dzieciaków, gdy w kolbie doszło do kontrolowanego wybuchu...🔥

Zuzia i Dominika przygotowały dla dzieci przepiękną i kolorową wieżę gęstości, w której dzieciaki próbowały utopić rozmaite przedmioty... mała moneta spadła na dno, a wielki orzech pływał po wierzchu... dlaczego?
Gasiliśmy świece dwutlenkiem węgla, a także udało nam się napełnić balon tlenkiem węgla powstałym z octu i sody.

Największym jednak hitem okazała się być przygotowana przez Sylwię i Weronikę świąteczna lampa lawa, w której z pomocą nafty, barwionej wody i tabletki musującej wiele się działo...

Dziękujemy pięknie za wspaniałą lekcję Pani Sylwii oraz wszystkim zaangażowanym uczniom z klasy VIII.

Emilko, Dominiko, Hubercie, Sylwio, Zuziu i Weroniko - bez Waszej pomocy nie byłoby to możliwe.