W dniu dzisiejszym w Szkole Podstawowej nr 1 im. św. Królowej Jadwigi w Jarosławiu rozbrzmiał pierwszy szkolny dzwonek dla dzieci z Ukrainy.
Oficjalnego powitania nowych uczniów dokonał Dyrektor szkoły, pan Olaf Pokrywka, Burmistrz Miasta Jarosławia, pan Waldemar Paluch oraz nauczyciele uczący w utworzonych oddziałach przygotowawczych.

Po krótkiej rekrutacji utworzono dwa oddziały przygotowawcze dla cudzoziemców, głównie dla dzieci z Ukrainy. Oddziałały będą funkcjonować na poziomie klas I -III oraz IV-VI. Trwa jeszcze rekrutacja do oddziału 7-8, którego utworzenie również jest planowane.

Obecnie do obydwu oddziałów zapisanych jest 50 uczniów.

Dzięki wsparciu finansowemu prywatnej firmy "AVANGARDA - dekoracje i suknie ślubne" Lucyny Samlickiej-Maziarek, Justyny Fortuny oraz wsparciu finansowym Pani Agnieszki Schlosser, wszyscy uczniowie zaczynający edukację, zostali wyposażeni w wyprawkę szkolną w formie plecaków, zeszytów i najpotrzebniejszych przyborów szkolnych.