Nasza szkoła realizuje Program „LEKCJE o FINANSACH” dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Finansów. 4 grudnia klasy 5 a i 6 b uczestniczyły w wycieczce do stolicy w ramach projektu Ministerstwa Finansów: „Lekcje o finansach”. Program ma na celu rozbudzenie zainteresowania zagadnieniami finansowymi i podniesienie kompetencji finansowych uczniów. Uczestnikami projektu są uczniowie klas piątych i szóstych naszej szkoły.

Wyjazd poprzedzony był lekcjami z zakresu szeroko rozumianych finansów. Tematyka przeprowadzonych zajęć: Podatki i wydatki publiczne, Podstawy inwestowania oraz Planowanie budżetu osobistego. Program wycieczki był bogaty, który, mimo mroźnej pogody, udało się zrealizować. Uczniowie zapoznali się z pracą takich instytucji finansowych jak Giełda Papierów Wartościowych oraz Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, odbyli również spacer z przewodnikiem po warszawskiej Starówce. 11 grudnia kolejne klasy (5 b i 6 a), udadzą się również na podobną wycieczkę do Warszawy.

„Dofinansowano ze środków Funduszu Edukacji Finansowej, których dysponentem jest Minister Finansów”.