Ktokolwiek widział dziś Strażników Miejskich w naszej szkole, może spać spokojnie. Nic złego się nie wydarzyło, nikt nie dostał pouczenia, ani mandatu. Dziś od wczesnych godzin porannych, gościliśmy funkcjonariuszy Straży Miejskiej, którzy prowadzili pogadanki na temat bezpieczeństwa dla uczniów klas 1-2.

Panowie bardzo mocno pracowali, by wyedukować naszych najmłodszych uczniów w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpieczeństwa w drodze do szkoły, jak również niebezpieczeństw, z którymi mogą się spotkać.
Sprawa się mocno skomplikowała, gdy padło pytanie czy świętemu Mikołajowi można otworzyć drzwi będąc samemu w domu, ale na szczęście w porę przypomnieliśmy sobie, że Mikołaj korzysta z komina i nie potrzebuje pukać do drzwi!

Dzieci zdały mały egzamin z bezpieczeństwa nie tylko na drodze, ale również bezpieczeństwa i higieny podczas panującej pandemii. Pomimo iż wszyscy zostaliśmy "zarażeni" czerwonym wiruskiem, doskonale sobie z nim poradziliśmy pamiętając, że prawidłowa higiena rąk zapewnia nam wysoką ochronę nie tylko przed koronawirusem.

Dziękujemy Urząd Miasta Jarosławia i Straż Miejska w Jarosławiu za pogadankę i prezenty, dzięki którym staniemy się jeszcze bardziej widoczni na drodze, przypomnimy sobie zasady bezpieczeństwa, a w kieszeni znajdziemy kaloryczną bombę, na wypadek, gdybyśmy zgubili się w lesie.