W dniu dzisiejszym przypada święto naszej szkoły , noszącej chlubne imię świętej Królowej Jadwigi Andegaweńskiej, która na kartach historii zapisała się jako mądry władca, świetnie radzący sobie w zarządzaniu państwem, jakim w XIV wieku była Polska połączona z Litwą. Była mądrą, empatyczną, wrażliwą na ludzkie problemy królową, dla której oprócz polityki ważna była nauka, kultura i sztuka.

Czcząc jej pamięć społeczność szkolna spotkała się dzisiaj na mszy świętej w intencji naszej Szkoły, po której odbyła się uroczysta akademia z udziałem zaproszonych gości : dyrektor Wydziału Oświaty i Sportu Urzędu Miasta Jarosławia Renaty Chlebowskiej , dyrektor Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki Elżbiety Śliwińskiej-Dąbrowskiej oraz radnej Rady Miasta Magdaleny Cisek-Skiba.

Podczas akademii pan dyrektor Olaf Pokrywka wraz ze swoim zastępcą Dariuszem Serafinem nagrodzili wyróżnionych uczniów. Obejrzeliśmy także świetne przedstawienie o życiu naszej Patronki w wykonaniu uczniów szkoły.