Dzisiejszego dnia w Rzeszowie odbył się regionalny etap konkursu "Wolna Elekcja 1573".

Dawid Oważany, Tymoteusz Chrapek i Natalia Bryl, uczniowie klasy 8 a, stanęli w szranki ze zwycięzcami z innych podkarpackich szkół.

W rejonowych rozgrywkach wzięło udział 21 uczniów z podkarpackich szkół: SP 34 i SP 24 w Rzeszowie, ZS w Grodzisku Górnym, SP 2 w Rakszawie, SP 3 W Mielcu, SP w Żurawiczkach.

Bardzo nam miło obwieścić wszystkim, że Dawid Oważany uzyskawszy 117 punktów zdobył pierwszą lokatę i tym samym wraz z koleżanką z Grodziska Górnego będą reprezentować województwo podkarpackie w rozgrywkach centralnych w Warszawie.

Przypomnijmy, że organizatorem konkursu jest Muzeum Historii Polski, w siedzibie którego odbędzie się finałowy etap konkursu.

Gratulujemy naszym śmiałkom, a Dawidowi już życzymy powodzenia!