Ostatnimi czasy nasi uczniowie dość często goszczą w stolicy Polski. Były lekcje o finansach, mecz Legii, ale także finał ogólnopolskiego konkursu "Wolna Elekcja 2023" pod honorowym patronatem Ministra Kultury I Dziedzictwa Narodowego.

Dawid Oważany, uczeń klasy VIII a, jako jeden z 43 uczniów z przeszło 5 tysięcy uczniów szkół podstawowych i średnich, 15 grudnia w siedzibie Muzeum Historii Polski w warszawskiej Cytadeli, wziął udział w finałowych rozgrywkach.

Jest nam niezmiernie miło, że Dawid zdobył tytuł finalisty i osiągnął tak wysoki wynik, bo aż szóstą lokatę. Po gali finałowej Dawid wraz z opiekunem oraz innymi uczestnikami miał okazję skorzystać z kuratorskiego zwiedzania wystawy czasowej "Wielkie i małe historie. Tworzenie kolekcji Muzeum Historii Polski", gdzie wśród eksponatów znalazł się również akcent z Jarosławia.

Gratulujemy serdecznie Dawidowi sukcesu, nowych doświadczeń i zdobytych nagród. Droga do sukcesu nigdy nie jest prosta, ale Dawid pokazał klasę i reprezentował Jedynkę na najwyższym poziomie!