W dniu 13 stycznia 2023 roku uczennice klasy VIII Weronika Makosz, Sylwia Grzeszczak i Emilka Gilarska wzięły udział w ogólnopolskiej akcji Noc Biologów na Uniwersytecie Rzeszowskim!

Uczennice aktywnie uczestniczyły w warsztatach dotyczących przyczyn kwaśnych deszczy oraz roli bezkręgowców o określaniu stopnia zanieczyszczenia środowiska.

Ponadto dzięki uprzejmości pracownikow URz dodatkowo wzięły udział w laboratoriach poświęconych określaniu odczynu roztworu i wykrywaniu antocyjan w roślinach.

Dziewczęta mogły zobaczyć jak wyglada nauka na Uniwersytecie, porozmawiać ze studentami kierunków biologia, biotechnologia i medycyny.

Warsztaty były dostosowane do programu szkoły podstawowej, tym bardziej cieszy fakt iż nasza uczennica Weronika zrobiła wrażenie na pani doktor Annie Górka bezbłędnie odpowiadając na wszystkie zadane przez nia pytania. Brawo Weronika!