Sport

W dniach 22, 23 stycznia odbyły się Powiatowe Zawody Koszykówki w ramach "Igrzysk dzieci" (uczniowie do klasy VI). Miło jest nam poinformować, że zarówno dziewczęta jak i chłopcy, zostali Mistrzami Powiatu i będą reprezentować go na zawodach rejonowych. Drużyna dziewcząt wygrała z SP 2 Jarosław 22-8, SP w Makowisku 24-4 natomiast chłopcy z SMS Jarosław 21-6, SP Szówsko 16-6, SP w Makowisku 17-10.

W dniach 16, 17 stycznia w hali sportowej SP 2 w Jarosławiu odbyły się zawody miejskie w ramach "Igrzysk dzieci" (uczniowie do klasy VI) oraz "Igrzysk młodzieży" (uczniowie klas VII - VIII). W obydwu kategoriach wiekowych zarówno wśród dziewcząt i chłopców nasze drużyny zajęły miejsca II w turniejach.

W dniu 22 listopada w hali sportowej MOSiR w Jarosławiu odbyły się Miejskie Zawody Koszykówki Chłopców. Miło nam poinformować, że nasza drużyna okazała się najlepsza wygrywając z SP 4 Jarosław 29-4, SP 2 Jarosław 14-10 oraz SMS Jarosław 20-9. Zajmując miejsce I będzie reprezentować miasto Jarosław na zawodach powiatowych. Drużyna grała w następującym składzie : Tymoteusz Chrapek, Oważany Dawid, Lesiak Filip, Bórzyński Bartosz, Zeń Artur, Żelaznowski Kacper, Maziarek Maciej, Gołąb Szymon, Naspiński Oskar, Starzec Wojciech, Szelągowski Jakub.

W dniu 15 czerwca uczniowie klas I- VIII mieli możliwość brania udziału w Projekcie Naukowym baterii testów do oceny fundamentalnych umiejętności sportowych (FUS) dzieci i młodzieży w szkole podstawowej, realizowanym w ramach programu MEiN "Aktywny powrót uczniów do szkoły - WF z AWF".

Po zawodach miejskich, powiatowych, rejonowych w dniu 28 lutego odbył się Półfinał Wojewódzki z koszykówki dziewcząt w ramach "Igrzysk Dzieci" (uczennice z rocznika 2010 i młodsze).