W dniach 4-8 lipca 2022 r. w jarosławskiej „Jedynce” odbył się pierwszy turnus półkolonii. Uczestnicy wypoczynku mieli okazję spędzić aktywnie czas rozwijając swoje talenty i zainteresowania korzystając z bogatego programu, a nade wszystko zintegrować się jako szkolna społeczność.

Dla uczestników przewidziano wiele atrakcji m.in. zabawy w sali zabaw, zmagania w parku linowym „Adrenalina” w Radawie oraz parku „Grawitacja” w Rzeszowie, nauka podstaw sztuki walki „Aikido”, warsztaty plastyczne „Figle-migle” z modeliny, warsztaty z „Akademią Jaskółki” i wspólne przygotowywanie czapeczek i koszulek, zielony kulig i obcowanie z radawiańską przyrodą, wyjazd do Przychojca i lekcje historyczno-przyrodnicze, zwiedzanie zabytkowych chat, wypiekanie proziaków, karmienie zwierząt i… dojenie krowy, z mleka której dzieci robiły masło i ser.

Obcowanie z naturą dało dzieciom wiele radości, gdyż w dzisiejszych czasach nadmiaru technologii, polska wieś jest często obcym tematem. Wszystkie dzieci były zachwycone i bardzo ubolewają nad tym, że na kolejną półkolonię muszą czekać cały kolejny rok.