Sezon wycieczkowy rozpoczął się na dobre!

Zobacz wyjazdy:

Oddział przedszkolny

Uczniowie podróżują, zwiedzają przemierzając sporo kilometrów, podczas gdy masa pięknych, niezapomnianych widoków i wspomnień, dosłownie czai się za rogiem. W myśl zasady "cudze chwalicie, swego nie znacie" uczniowie oddziału przedszkolnego wybrali się na wycieczkę do Arboretum Bolestraszyce. Cudowna sceneria, kolorowa i piękna roślinność, pyszne lody... to tylko namiastka tego, co przeżyły dzieciaki podczas swojej wycieczki.

Bardzo dziękujemy tacie Zuzi za poświęcony czas i zaszczepienie w maluchach umiejętności zachwycania się i podziwiania tego, co ich otacza.

Klasa 1 b

We wtorek klasa 1b odbyła swoją pierwszą wspólną wycieczkę, której miejscem docelowym była wioska tematyczna Kresowa Osada w Baszni Dolnej. Pierwszaki miały okazję dowiedzieć się jak niegdyś wyglądała podróż koleją. Zaczerpnęły nieco historii o XVII-wiecznej Polsce i czasach panowania króla Jana III Sobieskiego. Podczas tej przygody każdy stał się małym szefem kuchni przygotowując pyszne pierniczki. Na koniec naszych atrakcji uczniowie stali się rzemieślnikami rodem z dawnych lat, tworząc z gliny piękne pamiątki.

Było słońce, pełno wrażeń i uśmiechy na twarzach dzieci.

Klasa 6 b

W dniu 25 maja klasa 6b z wychowawczynią panią Moniką Aab oraz panem Grzegorzem Dębickim o świcie wyruszyła na wycieczkę klasową do Wieliczki. Aby zwiedzić najważniejszą polską kopalnię i dowiedzieć się jak wydobywano sól oraz jak ciężka i niebezpieczna to była praca trzeba było pokonać 135 m schodami w dół.

Następnym punktem wycieczki był Kraków, gdzie Bramą Floriańską zaczęliśmy zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Obejrzeliśmy Wawel z długimi krużgankami, odwiedziliśmy Smoka Wawelskiego, który zionął ogniem, następnie przepiękny Kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza, a na koniec przy dźwiękach muzyki obejrzeliśmy pochód osób związanych z dziejami Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Wizyta w Wieliczce, na Wawelu, spacer po Rynku głównym był niezwykłym i bardzo męczącym dla niektórych doświadczeniem. Wszyscy późnym wieczorem wróciliśmy do domu. Cali, zdrowi i bardzo zadowoleni.

Klasa 4

Za nami kolejna wyprawa... Góry Świętokrzyskie " zdobyte". Uczniowie klas czwartch pod czujnym okiem Dyrektora i wychowawców spędzili miły i aktywny dzień wśród dzikiej i pięknej przyrody.

Klasa 5 A - wycieczka do Skansenu Archeologicznego ,,Karpacka Troja”

26 maja uczniowie klasy 5 A uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Skansenu Archeologicznego „Karpacka Troja” w Trzcinicy. Zwiedzanie rozpoczęli od nowoczesnego muzeum, gdzie zgromadzono eksponaty związane z historią tego miejsca. Następnie piątoklasiści mogli zobaczyć wyposażenie domostw, sceny z życia codziennego i dowiedzieć się, jak żyli ówcześni ludzie bez internetu, prądu i wszelakich wygód.

Dodatkową atrakcją była możliwość podziwiania grodziska i rozległej panoramy z platformy widokowej wybudowanej na obrzeżach skansenu. Aby wczuć się w atmosferę epoki brązu uczniowie wzięli udział w warsztatach łuczniczych. Drugim punktem Oddział przedszkolnywycieczki była wizyta w Muzeum Lizaka w Jaśle, w którym podziwiali pokaz ręcznego wytwarzania cukierków i lizaków. Dodatkowo poszerzyli wiedzę na temat rodzajów cukrów, barwników oraz aromatów. Najwięcej radości sprawiło wszystkim, własnoręczne wykonanie lizaka.