Zobacz Wycieczki, wyjazdy cz. 1

Zobacz wyjazdy:

Wycieczka klasy 1a do Alpaka Team w Nosówce i Fly Park w Rzeszowie.

Klasa 2b

W dniu 2. 06.2023 r. odbyła się klasowa wycieczka do Przemyśla i śladem przemyskiego niedzwiadka szukliśmy razem z panią przewodnik zaginionych maluszków po mieście.Uczniowie stanęli na wysokości zadania i odnaleźli całą gromadkę zaginionych niedzwiadków, które z samego rana rozbiegły się po Przemyślu. Niezapomniane wspólnie przeżyte chwile zostały upamiętnione na zdjęciach.
Wycieczka zakończyła się wizytą w najbardziej renomowanej lodziarni "Fiore" i przejazdem za miasto na wyczekiwane przez uczniów 2b dmuchańce. Radośni i pełni wrażeń wróciliśmy do naszego królewskiego i kochanego miasta Jarosławia.

Oddział przedszkolny

14 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego udały się do zagrody edukacyjnej „Międzyczas” w Szegdach. Gospodarstwo to zajmuje się głównie hodowlą owiec, jednak poza nimi uczestnicy wycieczki mogli także poznać takie zwierzęta jak: kozy, lamy, kury, pawie, nutrie i króliki. Po zwiedzaniu zagrody przyszedł czas na muzeum wsi, gdzie dzieci obejrzały liczne eksponaty, dawne wyposażenie domów oraz narzędzia służące do pracy na roli. Dodatkowymi atrakcjami było wykonanie prac ręcznych z wykorzystaniem materiałów z gospodarstwa, m. in. wełny i tkanin oraz samodzielne przygotowanie ciastek, które bardzo wszystkim smakowały.

Klasa 3b

Już niedługo uczniowie klasy trzeciej zakończą pierwszy etap edukacji. W związku z tym wybrali się na ostatnią wycieczkę wraz ze swoją wychowawczynią i księdzem, który przygotowywał ich do Pierwszej Komunii Świętej. Dziękujemy bardzo Pani Marcie Mątkowskiej za wspólny wyjazd i opiekę na wycieczce oraz za wspaniały filmik z naszego wyjazdu.

Klasa 1c

Klasa 1c w roku szkolnym 2022/2023 na swoją pierwszą wycieczkę wybrała się w podróż po przeszłości. Odwiedziliśmy Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, gdzie wysłuchaliśmy opowieści o tym, jak żyli nasi przodkowie, zobaczyliśmy starodawne budownictwo, mogliśmy wejść do różnych budynków. Spotkaliśmy nawet stary wiatrak z okolic Jarosławia. Później udaliśmy się do Korczyny - Odrzykonia zwiedzić ruiny zamku. Widoki zapierały nam dech w piersiach. Na koniec wspólnymi siłami rozwaliliśmy ognisko i napełniliśmy nasze brzuszki smakołykami upieczonymi w ogniu, a głowy wypełniliśmy dobrym humorem i zabawą. Było wspaniale!

Klasa 2c

Ostatnie lekcje w roku szkolnym 2022/2023 klasa 2 c spędziła na nauce "pod chmurką", bez dzwonków, ławek, za to na kocykach z pięknym widokiem na okolicę.
Mimo, iż tematem przewodnim był Jarosław i jego historia, gdyż podsumowywaliśmy dwa lata innowacji "Spacerkiem po Jarosławiu", to nie zabrakło też elementów przyrody, biologii, a nawet... matematyki, hydrologii i tajemniczych szyfrów.

Spędzone trzy godziny w pięknym Ogrodzie Różańcowym zaowocowały przyjaźnią z uroczym Zbyszkiem - ślimakiem winniczkiem, który stał się klasową maskotką i ulubieńcem młodych poszukiwaczy i odkrywców (zaraz po dżdżownicy i kowalach, zwanych przez dzieciaki Brudasami). To był piękny dzień! A jakie pyszne i orzeźwiające dziś było drugie śniadanie!