Konkursy

Z tej okazji został zorganizowany konkurs plastyczny "NIEBIESKI MOTYL DLA AUTYZMU", który spotkał się z dużym zainteresowaniem naszej najmłodszej społeczności szkolnej.

Spośród wszystkich prac, komisja konkursowa wyłoniła zwycięskie oraz przyznała wyróżnienia za kreatywność.

Miło nam poinformować, że nasz uczeń Dawid Oważany został laureatem Międzygminnego Konkursu Matematyczno – Fizycznego w Nowej Sarzynie. Finał Konkursu (II etap) odbył się 7 marca 2024 r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Nowej Sarzynie, na który przyjechało ok. 30 utalentowanych uczniów klas ósmych z kilku powiatów.

21 dzień lutego jest szczególną datą w kalendarium „Jedynki”. To właśnie wtedy obchodzony jest Dzień Języka Ojczystego. Nie przez przypadek więc, roztrzygnięcie szkolnego konkursu „Pierwsze Jedynkowe Potyczki Ortograficzne” miało miejsce w minioną środę. Jesteśmy niezwykle dumni z naszych uczniów, którzy zostali laureatami i tak dobrze poradzili sobie z jakże trudnym tekstem dyktanda.

23.01.24 uczniowie naszej szkoły brali udział w turnieju Budowa i programowanie robotów w Szkole Podstawowej nr 7 w Jarosławiu. Nie zdobyliśmy wyróżnień oraz innych nagród, ale zdobyliśmy nowe doświadczenia.

Dnia 15 stycznia uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje umiejętności wokalno-językowe i wzięli udział w konkursie piosenki anglojęzycznej "Let IT snow", który miał miejsce w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu.

W środę, 10 stycznia, w przepięknej kamienicy kupieckiej, kamienicy Gruszewiczów odbyło się wręczenie nagród w konkursie plastycznym "Kupiec jarosławski" zorganizowanym przez Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki i Stowarzyszenie historyczno-rekonstrukcyjne Pąsowa Róża.

W piątek odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową. Dotarło do nas tak wiele pięknych dekoracji, że jury miało poważne kłopoty z wyborem laureatów po długich dyskusjach udało się wyłonić zwycięzców.

Sukcesy recytatorskie naszych uczniów! 27 października w Jarosławskim Ośrodku Kultury i Sztuki odbył się konkurs recytatorski wierszy o jesieni ,,Wawrzynek 2023". Naszą szkołę reprezentowało 7 uczniów.

W kategorii klas I-III wyróżnienie zdobyła Pola Grabska z klasy 2b, w kategorii klas IV-VI - wyróżnienie zdobył Karol Bereza uczeń klasy 6A.

Wszystkim artystom składamy serdeczne gratulacje!

W dniu 24 października w Szkole Podstawowej w Ryszkowej Woli odbyły się drużynowe powiatowe zawody szachowe w ramach Igrzysk dzieci tj. uczniów urodzonych w 2011 roku i młodszym. Nasza drużyna w składzie: Bartłomiej Styrna, Szymon Garbacz, Antoni Kuras oraz Michalina Iwaneczko zajęła I miejsce (wygrywając z SP Makowisku, Rokietnicy, Ryszkowej Woli, remisując z SP 7 w Jarosławiu).