Wyjazdy i wycieczki

Sezon wycieczkowy w pełni. Klasa 6b podsumowała swój rok pracy wspólnym wyjazdem w Bieszczady. Pogoda w bieszczadzkim lesie była wprawdzie jak w lesie równikowym ale nie przeszkodziło to na wesołe, wspólne spędzenie czasu. Zapraszamy do krótkiej fotorelacji.

Początek czerwca dla członków szkolnego koła PTTK naszej szkoły jest jednoznaczny z wyjazdem do Szałasu Nad Tanwią. Jego tegoroczna edycja właśnie dobiegła końca. Roztocze jak zawsze było dla nas gościnne i przychylne.

Majestatyczna przyroda, ruch na świeżym powietrzu, zmienna pogoda, trochę edukacji, wspólne przebywanie ze sobą - to składowe udanego wyjazdu.

Klasy 2a i 2b wybrały się na wspólną wycieczkę do Parku Etnograficznego w Kolbuszowej. Pogoda nie dopisała, ale humory owszem! Dzieci wcieliły się w uczniów sprzed stu lat i przekonały się na własnej skórze jak wyglądało życie w 1924 roku. Zobaczcie sami...

Spotkanie z leśniczym, myśliwym i policjantami to niektóre atrakcje na wycieczce pierwszoklasistów. Ogólną tematyką był las, odpowiednie zachowanie się w nim oraz jego mieszkańcy. Nie zabrakło też wspólnego spacerowania po lesie i ogniska z kiełbaskami.

Fotorelacja z wycieczki do Sandomierza klas 5B i 6A.

Europejskie Centrum Bajki Pacanów, to miejsce... bajeczne w dosłownym tego słowa znaczeniu.

Uczniowie wraz z opiekunami nie tylko podążali śladami Koziołka Matołka, ale również zwiedzili wystawę interaktywną „Bajkowy Swiat" oraz krainę „Soria Moria”, uczestniczyli w WARSZTATACH „WYBUCHOWA Nauka”, a na koniec, w czasie wolnym poszaleli w Parku Akademia Bajki.

Przeżywamy w kościele rzymskokatolickim czas Wielkiego Postu. To doskonała sposobność, aby zastanowić się nad własnym życiem, postępowaniem, hierarchią wartości. Gdzie to zrobić – dokąd się udać? Tam, gdzie cisza, spokój, brak miejskiego zgiełku, pędu codzienności czyli w leśne dzikie ostępy Pogórza Przemyskiego do stóp Matki Bożej Słuchającej.

11 grudnia uczniowie klas 5b i 6a uczestniczyli w wycieczce do stolicy. To już drugi wyjazd, który odbył się w ramach realizacji programu „Lekcje o finansach”. Program ma na celu poznanie działalności oraz misji instytucji działających w obszarze finansów i został dofinansowany ze środków Funduszu Edukacji Finansowej, których dysponentem jest Minister Finansów.

Dzisiaj uczniowie klas 4a i 4b przeżyli niezapomnianą przygodę podczas wycieczki do Dynowa! Przemierzyliśmy malowniczy tunel Przeworskiej Kolejki Wąskotorowej, aby dotrzeć do urokliwych Szklar. Dzień zakończyliśmy wspólnym ogniskiem. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałe chwile!