W piątek, 7 września po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania. Tym razem czytaliśmy „Przedwiośnie” S. Żeromskiego.

Nauczyciele czytali fragmenty powieści przez szkolny radiowęzeł, natomiast uczniowie klas gimnazjalnych i klasy 8 szkoły podstawowej, korzystając z przygotowanych materiałów, popisywali się swoimi zdolnościami interpretacyjnymi na lekcjach języka polskiego. Była też okazja poznać biografię Żeromskiego oraz ogólną problematykę powieści.

Na uwagę zasługuje zaangażowanie naszych najmłodszych uczniów, którzy również włączyli się do akcji, odczytując na lekcjach fragmenty wierszy z Antologii Niepodległości przygotowanej na oficjalnej stronie Prezydenta RP i sporządzając ilustracje do poznanych tekstów.

W ten sposób cała społeczność szkolna, włączając się w Narodowe Czytanie, włączyła się również w obchody 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Pamiątką na długie lata pozostanie odbicie w książkach i w zeszytach okolicznościowej pieczęci upamiętniającej to wydarzenie.

A.S.