Z życia szkoły

Ile wody potrzeba do produkcji ubrań mieszczących się w jednej szafie? Czy dżdżownice jedzą plastik? Ile śmieci rocznie produkuje każdy z nas? Czy Europa może być pierwszym na świecie neutralnym klimatycznie kontynentem? Odpowiedzi na te pytania uzyskali uczniowie naszej szkoły, którzy wzięli udział w akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich VIII”, organizowanej przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Z tej okazji został zorganizowany konkurs plastyczny "NIEBIESKI MOTYL DLA AUTYZMU", który spotkał się z dużym zainteresowaniem naszej najmłodszej społeczności szkolnej.

Spośród wszystkich prac, komisja konkursowa wyłoniła zwycięskie oraz przyznała wyróżnienia za kreatywność.

Informujemy, że w wyniku rekrutacji w naszej placówce powstaną 4 oddziały klas pierwszych. Wszyscy Kandydaci, którzy złożyli podania do Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Królowej Jadwigi w Jarosławiu zostali przyjęci. Osoby spoza obwodu do 10.04.2024 r. muszą złożyć potwierdzenia woli przyjęcia.

Jednocześnie informujemy, że aktualnie nie posiadamy wolnych miejsc w powyższych oddziałach.

Można w kręgielni, kinie, na miejskim rynku ale można też w lesie... (klasa 6B)

Galeria zdjęć.

Miło nam poinformować, że nasz uczeń Dawid Oważany został laureatem Międzygminnego Konkursu Matematyczno – Fizycznego w Nowej Sarzynie. Finał Konkursu (II etap) odbył się 7 marca 2024 r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Nowej Sarzynie, na który przyjechało ok. 30 utalentowanych uczniów klas ósmych z kilku powiatów.

Dzięki wspaniałym piątoklasistom na lekcjach języka polskiego przenieśliśmy się na Olimp - do siedziby greckich bogów. Uczniowie przygotowali miniaturę teatralną na podstawie mitu Wandy Markowskiej „Demeter i Kora”. Poza pięknie zaprezentowanymi dialogami i monologami przez młodych „aktorów” w klimat mitologii greckiej wprowadziły ich kostiumy.

Przeżywamy w kościele rzymskokatolickim czas Wielkiego Postu. To doskonała sposobność, aby zastanowić się nad własnym życiem, postępowaniem, hierarchią wartości. Gdzie to zrobić – dokąd się udać? Tam, gdzie cisza, spokój, brak miejskiego zgiełku, pędu codzienności czyli w leśne dzikie ostępy Pogórza Przemyskiego do stóp Matki Bożej Słuchającej.

W dniu 7 marca w sali gimnastycznej SP 1 odbyły się Rejonowe Zawody Koszykówki dziewcząt w ramach "Igrzysk Dzieci" (klasy 5-6). Tutaj również nasza drużyna zajęła II miejsce, pokonując zespoły z Jawornika Polskiego i Lubaczowa awansowała do półfinału wojewódzkiego. Podsumowując wszystkie zawody rejonowe koszykówki, trzy nasze drużyny znalazły się w półfinale wojewódzkim (12 najlepszych zespołów w województwie) dziewczęta z klas 5-6 oraz 7-8 i drużyna chłopców z klas 5-6.