9.10.2018 r. o godzinie 13.00 po raz kolejny uczniowie naszej szkoły włączyli się czynnie w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. 13 uczniów z klasy piątej i 15 uczniów klas starszych (kl.8 i kl.3 gimnazjum) zmierzyło się z Dyktandem Niepodległościowym organizowanym w sześciu województwach.

Młodsi uczniowie, pisząc tekst dyktanda, mieli okazję poznać zasługi I.J. Paderewskiego, natomiast starsi - dzieje Narodowego Święta Niepodległości. Teksty dyktand nie należały do najłatwiejszych, więc wszystkim uczestnikom należą się słowa uznania za odwagę zmierzenia się z pułapkami ortograficznymi.

Wśród uczniów młodszych najmniej błędów popełniła Milena Zając z klasy 5, zaś wśród uczniów starszych – Adam Kud z klasy 3d gimnazjum. GRATULUJEMY!

A. Sz